Nabór Śródroczny TRWA! – Rozpocznij studia 24.03.2024 lub dołącz do istniejącej grupy
Prawo / Psychologia / Zdrowie Publiczne – studia licencjackie / studia magisterskie
Nabór Śródroczny TRWA!
Nabór zamknięty! – Zapraszamy do zapoznania się z pozostałymi kierunkami studiów.
studiuj na Uczelni stacjonarnie lub niestacjonarnie lub 100% online! (weekendowo)
studiuj na Uczelni stacjonarnie lub niestacjonarnie
Organizacja systemu ratownictwa medycznego
Moduł do wyboru organizacja systemu ratownictwa medycznego jest skierowany szczególnie do osób, które wiążą swoją przyszłość z organizacją, zarządzaniem bądź nadzorowaniem instytucji systemu ratownictwa medycznego. Celem modułu jest podniesienie kwalifikacji osób zainteresowanych pracą w instytucjach związanych z systemem ratownictwa medycznego. Absolwenci są przygotowani do pracy w administracji państwowej i samorządowej nadzorującej system ratownictwa medycznego w Polsce. Moduł ten przygotowuje przyszłą kadrę kierowniczą zarówno pogotowia ratunkowego, jak i centrum powiadamiania kryzysowego. Nie daje on uprawnień do pracy w charakterze ratownika medycznego. Uzyskane kwalifikacje dają możliwość pracy w służbach mundurowych oraz instytucjach zajmujących się zarządzaniem systemem ratownictwa medycznego.
Organizacja i zarządzanie w ochronie zdrowia
Na zajęciach o tym profilu student zapozna się z systemem ochrony zdrowia w Polsce oraz pozostałych krajach Unii Europejskiej. Rozwinie umiejętności w obszarze kierowania placówkami służby zdrowia oraz zatrudnionym w nich personelem. Oprócz tego program studiów obejmuje tematy związane z finansami i rachunkowością, marketingiem oraz finansowaniem tego typu placówek z funduszy Unii Europejskiej i innych źródeł. Ponadto student pozyska niezbędną wiedzę z prawa, jak również pozna zasady przeprowadzania zamówień publicznych.
Inspekcja sanitarna i epidemiologiczna
Moduł powyższy przygotowuje studentów do profesjonalnego wykonywania zadań stawianych pracownikom Inspekcji Sanitarnej na różnych szczeblach zarządzania. Studenci są zaznajomieni z aktualnie obowiązującymi aktami prawnymi dotyczącymi zagadnień związanych z ochroną zdrowia ze szczególnym uwzględnieniem przepisów dotyczących Inspekcji Sanitarnych w Polsce i w Unii Europejskiej.
Organizacyjno-prawne aspekty elektroradiologii
Moduł do wyboru organizacyjno-prawne aspekty elektroradiologii jest skierowany szczególnie do osób, które wiążą swoją przyszłość z organizacją, zarządzaniem i nadzorowaniem instytucji ochrony zdrowia zajmującej się elektroradiologią oraz uzyskały wykształcenie na poziomie studiów I stopnia. Celem modułu jest podniesienie kwalifikacji i wzbogacenie wiedzy zarówno czynnych zawodowo elektroradiologów jak i osób chcących zapoznać się z organizacją usług elektroradiologicznych. Absolwenci są w pełni przygotowani do zajmowania kierowniczych stanowisk w instytucjach zajmujących się elektroradiologią oraz mogą pełnić wyższe funkcje kierownicze w administracji państwowej i samorządowej pełniącej nadzór nad zakładami elektroradiologicznymi. Absolwent jest przygotowany do prowadzenia analizy organizacji instytucji elektroradiologicznych w Polsce i na świecie. Moduł jest odpowiedzią na zapotrzebowanie w zakresie podniesienia kwalifikacji i wiedzy w tym zawodzie w zakresie.
Organizacja w opiece paliatywnej i geriatrycznej
Celem studiów na tej specjalności jest podniesienie kompetencji osób organizujących i zarządzających opieką geriatryczną i paliatywną w placówkach społecznych i służbie zdrowia. Studia adresowane do osób zainteresowanych organizacją i zarządzaniem w opiece geriatrycznej, problematyką starzenia w ujęciu holistycznym, planujących pracę w placówkach opiekuńczo-leczniczych, ośrodkach opieki społecznej, administracji publicznej, indywidualnych działaniach na rzecz opieki senioralnej.
Prawo medyczne w ochronie zdrowia
Prawo medyczne w ochronie zdrowia uczy studentów, jak stosować i interpretować przepisy prawne dotyczące świadczenia usług zdrowotnych i ochrony praw pacjentów. Student poznaje podstawowe zasady i instytucje prawa medycznego, takie jak: odpowiedzialność cywilna i karne lekarzy i innych pracowników ochrony zdrowia, prawa i obowiązki pacjentów i lekarzy, zgoda na leczenie i badania medyczne, tajemnica lekarska i zawodowa, dokumentacja medyczna, transplantacja organów, prokreacja wspomagana, eutanazja i opieka paliatywna. Specjalność obejmuje również zagadnienia związane z organizacją i finansowaniem systemu ochrony zdrowia, takie jak: ubezpieczenie zdrowotne, kontrakty z NFZ, nadzór nad działalnością leczniczą i kontrola jakości usług zdrowotnych.
Zajęcia praktyczne odbywają się profesjonalnych pracowniach Wyższej Szkoły Nauk o Zdrowiu.
Nasi nauczyciele to m.in. cenieni w środowisku edukacyjnym wykładowcy, z wieloletnim doświadczeniem w nowoczesnym i praktycznym nauczaniu. Co ważne, Akademickie Liceum Ogólnokształcące współdzieli sale wykładowe i pracownie z uczelnią, co gwarantuje najwyższy poziom wyposażenia klas, jaki osiągalny jest tylko w prestiżowych szkołach niepublicznych.
Dodatkowym atutem jest gwarancja przyjęcia na studia w Wyższej Szkole Nauk o Zdrowiu, lub do policealnych szkół SKK. Uczniowie naszego liceum otrzymają także przygotowanie do kontynuacji nauki m.in. na wydziałach nauk o zdrowiu.
Organizacja systemu ratownictwa medycznego
Organizacja i zarządzanie w ochronie zdrowia
Inspekcja sanitarna i epidemiologiczna
Organizacyjno-prawne aspekty elektroradiologii
Organizacja w opiece paliatywnej i geriatrycznej
Prawo medyczne w ochronie zdrowia
Jeśli interesuje Cię ochrona i promocja zdrowia na poziomie populacyjnym, zapraszamy Cię na studia magisterskie zdrowie publiczne. Są one adresowane do absolwentów kierunków medycznych i pokrewnych oraz osób z innych dziedzin, które chcą pogłębić swoją wiedzę i umiejętności z zakresu zdrowia publicznego. Na studiach nauczysz się planować, realizować i oceniać programy i projekty zdrowotne, diagnozować i rozwiązywać problemy zdrowotne społeczności lokalnych i globalnych, analizować i interpretować dane epidemiologiczne i statystyczne, stosować zasady etyki i prawa w działaniach na rzecz zdrowia publicznego, komunikować się i współpracować z innymi podmiotami zaangażowanymi w ochronę zdrowia. Studia przygotowują do pracy w różnych sektorach i instytucjach związanych z ochroną zdrowia, takich jak: administracja publiczna, organizacje pozarządowe, agencje i fundacje zajmujące się zdrowiem publicznym, jednostki badawcze i naukowe, placówki oświatowe i edukacyjne, media i firmy komunikacyjne, zakłady opieki zdrowotnej i ubezpieczeniowe.
Absolwent studiów magisterskich zdrowie publiczne ma szeroką i aktualną wiedzę z zakresu ochrony i promocji zdrowia na poziomie populacyjnym. Potrafi zastosować tę wiedzę w praktyce, analizując i rozwiązywać problemy zdrowotne społeczności lokalnych i globalnych. Umie zaplanować, zrealizować i ocenić programy i projekty zdrowotne, wykorzystując odpowiednie metody i techniki. Zna i stosuje zasady etyki i prawa w działaniach na rzecz zdrowia publicznego. Potrafi komunikować się i współpracować z innymi podmiotami zaangażowanymi w ochronę zdrowia. Jest otwarty na rozwój osobisty i zawodowy, śledzi nowe trendy i badania w dziedzinie zdrowia publicznego. Absolwent jest przygotowany do pracy w różnych sektorach i instytucjach związanych z ochroną zdrowia, takich jak: administracja publiczna, organizacje pozarządowe, agencje i fundacje zajmujące się zdrowiem publicznym, jednostki badawcze i naukowe, placówki oświatowe i edukacyjne, media i firmy komunikacyjne, zakłady opieki zdrowotnej i ubezpieczeniowe.
W tym celu skontaktuj się z biurem rekrutacji
po przez kontakt telefoniczny lub online.
Udaj się do najbliższego biura zapisu
lub wyślij podpisany skan.
Od tej pory jesteś naszym studentem.
Zdrowie publiczne